İşte Resident Evil 4 Remake’in Humble Knife’ınızı Güçlendirmesinin Nedeni

Yeniden yapımlar, uyarlamalar, yeniden canlandırmalar, yeniden başlatmalar, hepsi aldatıcı işler. Ve şu kadar ünlü bir oyunla Resident Evil 4 Sıradaki modern video oyunlarının yeniden yapılan kıyma makinesinde, kesim odasının zemininde ne kalacağını merak ediyor olabilirsiniz. Oyunun yönetmeniyle yakın zamanda yapılan bir röportaj, RE4 remake m hedefliyorönemli bir yakın dövüş silahı değişikliği de dahil olmak üzere birkaç şeyi sıralayın, ancak aynı zamanda oyunun çoğumuzun bildiği ve sevdiği yabancı tarafına sadece birkaç ince ayar ile tutunmayı amaçlıyor.

Resident Evil 4 yüzyılın dönüşünden kısa bir süre sonra GameCube olarak bilinen sevilen mor kutuyu ilk kez vurdu. Oyun, serinin birkaç öğesinden daha fazlasını modernize ederek, serinin eski “tank” kontrollerini ve sabit kamera perspektiflerini bugün kanıksadığımız bir şey lehine bir kenara attı: Omuz üstü üçüncü şahıs aksiyonu. Ayrıca hızlı zaman olayları (QTE’ler) eklendi: oyuncunun çeşitli eylemleri gerçekleştirmek için bir düğmeyi (veya düğme kombinasyonunu) basitçe ezdiği katı oyun anları. QTE’ler 2005’te daha tolere edilebilir olsa da, diğer oyunlarda ortaya çıkan teknik yıllarca birçok oyuncunun sabrını tüketti. Ama buna rağmen RE4 oyunu değiştirdi, hala asılı kaldı Resident Eviloyununun bazen daha aptalca unsurları: Garip düşmanlar, beklenmedik dövüş hareketleri ve…benzersiz diyalog seçenekleri. Bazıları bu unsurların oyuna biraz çekicilik kattığını düşünürken, diğerlerine göre hantal ve yersiz görünebilir. Yeniden yapılanma, geliştiricilere bazı revizyonlar yapma şansı verdi. Peki, ne kadar değişti?

Bir değişiklik, ilk önce yaptığımız QTE’lerin azaltılmasıdır. geçen yıl öğrendim. Orijinal oyuna dair sağlam bir hafızanız varsa, azalan QTE’lerle ilgili haberler sizi merak ettirebilir: Temelde dev bir QTE olan patron dövüşüne ne dersiniz? Buna göre oyunun yönetmeninin yaptığı yakın tarihli bir röportaj yardımcısısöz konusu kavga, asker Jack Krauser ile bir bıçaklı kavga, artık “daha aktif bir kavga” haline geldi ve sonuç olarak, o bıçağın çalışma şeklini değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir