Profesör Layton, 13 Yıl Sonra Bir Steampunk Devam Filmi Alıyor ve Harika Görünüyor

Seviye-5 açıklandı Profesör Layton ve Yeni Steam Dünyası de Nintendo Doğrudan geçen ay, hayranların devam filmi için on yıllık bekleyişine son verdi. Bugün geliştirici, sadece sinematik bir fragman görmekle yetinmeyenleri doyurmak için ek hikaye ve oyun detayları gösterdi.

Profesör Layton bir zamanlar oyuncuların Nintendo DS’nin dokunma fonksiyonlarını kullanarak gizemleri çözmesine olanak tanıyan, eleştirmenlerce beğenilen bir bulmaca-macera serisidir. Platformun teknik kısıtlamalarına rağmen, Layton Hayranlar, zorlu bulmacaları, büyüleyici karakterleri ve tuhaf sanat tarzıyla seriyi sevgiyle hatırlıyor. Geliştiriciler, Profesör Layton ve yardımcısı Luke’un son prequel macera içinde Azran Mirası (2014), yani hayranlar bir devam filmi beklemiyorlardı.

Sürpriz! Steam’in Yeni Dünyası bir yıl sonra gerçekleşir Yaralanmamış Gelecek2014 yılında çıkan. Genç çırak Luke, profesörle yaşadığı son maceranın ardından Amerika’ya taşınmış ve orada kendine bir hayat kurmuştur. Başlangıcında Yeni Dünya, Profesör Layton’u Amerika’da kurgusal bir kasaba olan Steam Bison’a davet ediyor. Oradaki steampunk teknolojisi şimdiden Büyük Britanya’nınkini geride bıraktı. Oyuncular, bulmacaları çözerek kasabanın daha da gelişmesine yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir