Roblox, Banka Çöküşünden Sonra Hükümet Tarafından 150 Milyon Dolar Veriliyor, Para Gerçek Değil

Klasik bir banka koşusu, Silicon Valley Bank’ın tarihin en büyük ikinci bankası battı. Şimdi Federal Rezerv, küçük girişimlerden büyük teknoloji endüstrisi oyuncularına kadar herkesi içeren tüm müşterileri için bir kurtarma paketi vaat ediyor. Milyonlarca çocuğun gişe rekorları kıran video oyunlarının patates versiyonlarını oynadığı sosyal medya platformu Roblox da bunlardan biri.

Silikon Vadisi Bankası vardı yaklaşık 209 milyar dolarlık varlık Panik halindeki risk sermayedarları, şirketin iflas ettiğinden endişe ettikten sonra paralarını toplu halde çekmeye çalıştığı geçen hafta bilançosunda. Bunun kabaca 150 milyon doları Roblox’a aitti, şirket SVB’nin Federal Deposit Insurance Corporation tarafından kapatılmasının ardından Cuma günü geç saatlerde bir SEC dosyasında ortaya koyduğu bir şey.

“28 Şubat 2023 itibarıyla Roblox Corporation’ın (“Şirket”) 3 milyar dolarlık nakit ve menkul kıymet bakiyesinin yaklaşık %5’i Silicon Valley Bank’ta tutulmaktadır.” yazdı. “Dolayısıyla, nihai sonuç ve zamanlama ne olursa olsun, bu durumun Şirketin günlük operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir