Yetkililer, Lütfen Studio Ghibli’nin Tema Parkında Müstehcen Fotoğraflar Çekmeyi Durdurun

Tamamen Japon animasyon devleri Studio Ghibli’nin çalışmalarına adanmış büyük bir tema parkı olan Ghibli Park, geçen yılın sonlarında açıldı. Ve insanların parkta bulunan bazı heykellerle tuhaflaşmaya başlaması uzun sürmedi ve yerel yetkililerden lütfen durun çağrılarına yol açtı.

Gibi CNN rapor, geçen hafta Aichi Eyaleti (parkın bulunduğu yer) Valisi Hideaki Ōmura bir basın toplantısı düzenledi ve ilgi çekici yerlerle “ahlaksız” fotoğraflar çeken yetişkinler konusunu tartıştı. Görünüşe göre yetişkin erkekler sadece Ghibli karakterlerinin heykelleriyle uygunsuz fotoğraflar çekmekle kalmıyor, aynı zamanda bunları sosyal medyada paylaşıyorlar ve bu da Ōmura’nın beklediği katı aile önceliği hislerine uymayan tepkilere yol açıyor.

Ōmura, “Açıkçası, sosyal medyada böyle fotoğraflar yayınlamak çok uygunsuz” dedi. “Yetişkinlerden çocuklara, insanlar Ghibli dünyasına girmek ve eğlenmek için Ghibli Parkı’na gidiyor. Açıkça bu eylem birçok insanı rahatsız etti” diye ekledi ve o zamandan beri yerel makamların park personeline “bu tür eylemleri tespit edip onayladıktan sonra kesin olarak durdurmaları gerektiğini” söylediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir